top of page

У 1898-му році Тесла заявив про те, що розробив генератор коливань, який трусив будівлю і все, що знаходилося поряд з ним. Сам пристрій важило близько кілограма, але вчений зміг налаштувати час коливання на такій частоті, що кожна невелика вібрація додавала більше енергії хвильовим вигинів будівлі. При достатній кількості невеликих поштовхів навіть найбільший будинок можна було розхитати на частини.
Усвідомивши потенційну небезпеку свого винаходу, він розбив генератор молотком і попросив своїх службовців в разі чого заявити про повному невіданні про причини

Близько 120 років тому, в 1893-му році на Всесвітній виставці в Чикаго, Тесла продемонстрував бездротову передачу електрики, запалюючи ряд фосфорних лампочок в процесі, званому електродинамічна індукція. Він мріяв про те, що в один прекрасний день така технологія допоможе нам передавати електрику на великі відстані в атмосфері, забезпечуючи віддалені райони необхідною енергією для комфортного проживання.
Тепер, коли минуло понад століття, такі великі компанії як Intel і Sony зацікавилися застосуванням безізлучательной передачі енергії до таких речей, як мобільні телефони, щоб ми могли заряджати батареї без дротів електроживлення.

Дослідження Тесли в області електромагнетизму допомогли рентгенологам у всьому світі побачити анатомію людини без того, щоб розпорювати йому живіт. Однак в кінці 1880-х років ця ідея здавалася досить божевільної.
Хоча відкриття рентгена приписують німецькому фізику Вільгельму Рентгену в 1895 році, саме Тесла в своїх експериментах з цією технологією за вісім років до Рентгена звернув увагу на деякі небезпеки застосування випромінювання для людської плоті.

bottom of page